Öğrenci İşi Kısacık Film Festivali

Son Başvuru Tarihi : 10 Mart 2011
İnternet sayfası için tıkla

KafePi Group tarafından bu yıl 2.si düzenlenecek Öğrenci İşi Kısacık Film Festivali 28–29–30 Mart 2011 tarihlerinde; İstanbul Bilgi, Galatasaray, Yıldız Teknik, Marmara, Bahçeşehir, Koç, Ege Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi sinema kulüpleri veya öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleşecektir. Festivale katılacak filmler için zorunlu bir tema bulunmamaktadır.
  • Türkiye’de kısa filmin önemini pekiştirmek,
  • Sinemasever gençleri bu alana teşvik etmek,
  • Kısa filme ilgi duyan çeşitli üniversitelerden öğrenciler için ortak bir buluşma noktası yaratmak,
  • Kendilerini kısa filmle ifade eden ve bu alanda kendini geliştirmek isteyenlere geniş bir platform sunarak festival sonunda verilecek ödüllerle onları desteklemektir.
‘Hayatın ve Sinemanın İçindeki Klişeler’ festivalin etkinlikler teması olarak belirlenmiştir. Klişe kötü müdür değil midir? Tartışmasından ziyade ‘Bildiğinizden Şaşın!’ çağrısında bulunarak alternatif ve var olanın dışına çıkmayı tüm festival katılımcılarına öneriyor. Festival temasına ilişkin çeşitli renkli etkinlikler ve söyleşiler yaparak festival katılımcılarının beğenisine sunulması planlanıyor. Tüm gösterimlerin ücretsiz olduğu festivalde program ve gösterim yerleri daha sonra duyurulacaktır.

Festivalde yarışan filmlere 1.2.3’lük ödülleri verilecektir. Ayrıca izleyici oylarıyla kazanan filme bu yıl yine ‘İzleyici Ödülü’ verilecektir.

Festivalin kesinleşen jüri üyeleri;
Cem Başeskioğlu ( Senarist, yönetmen)
Tan Tolga Demirci( Yönetmen)
Banu Bozdemir ( siyad üyesi sinema eleştirmeni)
Saygın Soysal (Oyuncu)
Şenay Aydemir ( Radikal gazetesi sinema yazarı)
Bülent Doruker ( Digital film academy direktörü)

Dereceye giren filmler Bronx Pi Sahne’de gerçekleştirilecek olan kapanış ve ödül töreninde ödülleri verilerek duyurulacaktır.

Hüseyin Ağa Mah. Büyük Bayram Sk.
No:12 Beyoğlu/İSTANBUL

0 yorum:

top